زائر سرای امام باقر و امام صادق (علیهما السلام)مشهد مقدس تحت اشراف دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله)

راهنمای استفاده از زائرسرا

پس از ورود به سایت ابتدا می بایست عضو سایت شوید. برای این کار گزینه عضویت در سایت را انتخاب کنید و مشخصات کامل فردي خود را وارد نمایید. در پایین صفحه ثبت نام در قسمت نام کاربری و رمز عبور یک نام به دلخواه انتخاب کنید و در نهایت دکمه ثبت نام را انتخاب و در صورتی که مشخصات وارد شده شما کامل باشد، به طور خودکار به بخش کابری منتقل خواهید شد. از دفعات بعد جهت ورود به بخش کاربری، با انتخاب گزینه "ورود کاربران" و وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که هنگام ثبت نام برای خود انتخاب کرده اید وارد بخش کاربری خود شوید.

  • نام کاربری می بایست حتما به صورت انگلیسی (متشکل از اعداد و حروف) و تعداد کاراکتر های آن بیشتر از 6 عدد باشد.
  • افرادی که یک بار نام آنها به عنوان همراه در سایت ثبت بشود به صورت خودکار نام کاربری و رمز عبور برای آنها ساخته می شود که هم نام کاربری و هم رمز عبور کد ملی آنها خواهد بود.
  • نام و نام خانوادگی می بایست همراه با پسوند و پیشوندی که در شناسنامه ثبت شده است وارد شود.
  • شماره پروند حوزه فقط مخصوص طلاب می باشد و غیر طلاب می بایست چیزی در این قسمت وارد نکنند.
  • در وارد کردن شماره تلفن همراه خود دقت کنید چرا که جهت بازیابی کلمه عبور و نام کاربری، شماره مبایلی که هنگام عضویت در سایت ثبت کرده اید استفاده خواهد شد.
  • پس از ثبت عضویت در سایت، در صورتی که نام کاربری و یا رمز عبور خود را فراموش کردید، با انتخاب گزینه "اگر نام کاربری یا کلمه عبور را فراموش کرده اید کلیک کنید" نام کاربری یا رمز عبور خود را توسط سیستم پیامک خودکار بازیابی کنید.

پس از ورود به منوي کاربري شما به گزينه هاي "ثبت نام در قرعه کشي"، "رزرو"، "تاریخچه پذیرش"، "ویرایش مشخصات فردی"، "تغییر مشخصات کاربری" و "خروج از سیستم" دسترسي خواهيد داشت.


جهت شرکت در قرعه کشي گزينه ثبت نام در قرعه کشي را انتخاب و پس از تکميل فرآيند ثبت نام در پایان سیستم درخواست شما را تایید و تاریخ اعلام نتیجه قرعه کشی را اعلام می کند و شما می بایست در تاریخ تعیین شده با وارد شدن به بخش کاربری خود از نتیجه قرعه کشی اطلاع کسب کنید.

  • امکان تغییر تاریخ درخواستی و اطلاعات همراهان تا پایان روز مهلت ثبت نام در قرعه کشی برای شما وجود دارد..
  • در صورتي که نام شما در قرعه کشي پذيرفته بشود، پس از چاپ فرم درخواست و مهر و امضاء کردن تاييد معرف نزد نهاد مربوطه (توضیحات مربوط به تاییده معرف در قسمت شرایط و مقررات سایت)، همراه با فيش پراختي و مدارک تمامي افراد (کارت ملي و شناسنامه) جهت تاييد و قطعي کردن درخواست خود به دفتر زائرسرا مراجعه فرماييد.

اگر شما موفق به ثبت نام در قرعه کشي نشوید و يا در قرعه کشي پذيرفته نشوید، با وارد شدن به بخش کاربری خود و انتخاب گزینه "رزرو" در صورت وجود واحد خالي و انصرافي، تاریخ مورد نظر خود را رزرو کنید. پس از تکميل فرايند رزرو شما تنها یک روز کاری فرصت خواهيد داشت تا با مدارک لازم جهت قطعي کردن درخواست خود به دفتر زائرسرا مراجعه فرماييد که در غیر این صورت درخواست شما باطل و واگذار خواهد شد.

  • شما تا قبل از قطعی کردن درخواست خود نزد دفتر زائرسرا، می توانید تاریخ درخواستی یا اطلاعات همراهان خود را ویرایش کنید.
  • از آنجایی که ساعت کار دفتر زائرسرای قم شنبه تا چهارشنبه می باشد، در صورتی که آخرین مهلت مراجعه روز پنج شنبه یا جمعه باشد، آخرین مهلت جهت قطعی کردن درخواست خود شنبه هفته بعد خواهد بود.

جهت انصراف از رفتن با وارد شدن به بخش کاربری خود و انتخاب گزینه انصراف از رزرو، انصراف خود را در سیستم ثبت کنید.


در صورت هر گونه تغيير در اطلاعات فردي خود مثل آدرس منزل، شماره تلفن و ... با وارد شدن به بخش کاربری و انتخاب قسمت مشخصات فردی، اطلاعات خود را ويرايش و بروز کنيد.


در صورت اينکه بخواهيد نام کاربري و رمز عبوري که هنگام ورود به سايت استفاده مي کنيد را تغيير دهيد، با ورود به بخش کاربری و انتخاب قسمت تغيير مشخصات کاربري، تغييرات لازم را انجام دهيد.


جهت اطلاع از وضعیت و کلیه سوابق گذشته خود با ورود به بخش کاربری و انتخاب قسمت تاریخچه پذیرش، کليه رزرو هاي انجام شده خود را مشاهده فرماييد.


پس از اتمام کار در بخش کاربری خود، گزينه خروج را انتخاب و از بخش کاربري خارج شوید.